Unit Conditions
| Battery Health | N/A |
| used Duration | N/A |
| Scratches | No Scratches |
| Box | With Box |
| dents | No Dents |
| sim Variant | Dual SIM |
| Accessories With Device | N/A |
Redmi Note 11 4GB/64GBPre-owned
Sky Blue| official| 128GB
৳12500 Tk
The Redmi Note 11 offers a 6.43-inch AMOLED display, Snapdragon 680 chipset, and 50 MP primary camera. With a 5000 mAh battery, 33W fast charging, and a well-rounded feature set, it provides a great balance between performance and value.
Status :
Stock Available
Warranty :
7 days replacement guaranty 6 month service warranty
128GB
4GB
Region:official
specifications
| Display Size | 6.43 inches |
| Display Type | AMOLED, 90Hz, HDR10 |
| Display Resolution | 1080 x 2400 pixels, 409 ppi |
| Dimensions | 159.87 x 73.87 x 8.09 mm (6.29 x 2.91 x 0.32 inches) |
| Weight | 179 grams (6.31 ounces) |
| SIM | Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by) |
| OS | Android 11, MIUI 13 |
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 680 (6 nm) |
| Network | GSM / CDMA / HSPA / EVDO / LTE |
| Memory | 64GB storage, 4GB RAM (Expandable via microSD up to 1TB) |
| Main Camera |
Dual 50 MP (f/1.8), 8 MP (ultrawide), 2 MP (macro), 2 MP (depth), 4K video recording, LED flash
|
| Selfie Camera |
13 MP (f/2.4), HDR
|
| Sensors | Fingerprint (side-mounted), Accelerometer, Proximity, Compass |
| Battery Info | 5000 mAh, 33W fast charging |
| Other Features / Info | Stereo speakers, IR blaster, USB Type-C, 3.5mm headphone jack |



